Ustawienia dostępności strony

większy tekst mniejszy tekst kontrast negatyw domyślne zamknij

,,…BY GODNIE ŻYĆ AŻ DO KOŃCA”

Nasi uczniowie " po raz kolejny aktywnie zaangażowali się w kwestę na rzecz wsparcia działań ANDRYCHOWSKIEGO HOSPICJUM DOMOWEGO KRÓLOWEJ APOSTOŁÓW. Odbyła się ona 12 czerwca przy kościele p.w. św. Macieja w Andrychowie. .Dzięki hojności ofiarodawców udało się uzbierać 9587,28 złotych. Organizatorzy kwesty dziękują wszystkim darczyńcom oraz uczniom zaangażowanym w niedzielną zbiórkę.. Ich szlachetna postawa zasługuje na wielką pochwałę.

Poniżej zamieszczamy nazwiska wolontariuszy, którzy pokazali, że nie obojętny jest im los osób chorych, cierpiących i potrzebujących pomocy:

Karolinka Sordyl 2a, Zofia Pytel 4a, Lena Pikoń 4a, Alicja Turoboś 4a, Justyna Płatek, 4a Rafał Warchał, 4a Eryk Sternal, 4a Krzysztof Rokowski 4a, Łukasz Sordyl 4a, Hania Szlagor- Jazi 4a, Nina Bystrzycka 4c, Weronika Jończy 4c, Weronika Zborowska 4c, Wiktoria Bryndza 4c, Milena Braczkowska 5c, Roksana Przystał 5c, Oliwia Honkisz 8b, Julia Cora 8b, Wiktoria Rokowska 8b, Milena Oboza 8b, Julia Brońka 8c, Katarzyna Jarzyna 8c, Anna Niemczyk 8d, Patrycja Wykręt 8d, Patryk Młodzik-Pietras 8d, Filip Biczak 8d, Ewelina Żydek 8d, Emilia Dyrcz 8d, Otylia Nowak 8d, Wiktoria Dyrcz 8d, Weronika Najbor 8d, Wiktor Wykręt 8d, Igor Bury 8d, Zofia Pasternak 8f.

PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO KWESTY...

Już 12 czerwca ruszamy z kwestą przy kościele p.w. św. Macieja w Andrychowie na rzecz wsparcia działań naszego ANDRYCHOWSKIEGO HOSPICJUM DOMOWEGO KRÓLOWEJ APOSTOŁÓW. Każda osoba, która wesprze naszą akcję otrzyma od wolontariuszy ręcznie wykonanego żonkila - nieodłączny symbol ,,Pól Nadziei”.

Tegoroczne prezenciki gotowe!

Torebki na prezenty dla małych podopiecznych

Nasi dzielni wolontariusze pięknie ozdobili torebeczki urodzinowe dla małych podopiecznych domowego Hospicjum.

Szlachetna Paczka 2022

Zapakowane produkty żywnościowe, środki czyszczące, odzież, pościel, obuwie … i telewizor zostały dostarczone do bazy. Już wczoraj do domu pana Andrzeja trafiła tona węgla. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkoły przygotowaliśmy paczkę o wartości około 4 tysięcy złotych.

Paczki świąteczne

Udało nam się przygotować prześliczne krasnoludki dla podopiecznych domowego hospicjum. Mamy nadzieję, że wniosły one troszkę radości.

Podsumowanie działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu
– wrzesień i październik

Szkolny Klub Wolontariatu w miesiącu wrześniu przeprowadził kwestę żonkilową na rzecz podopiecznych Domowego Hospicjum w Andrychowie. Zebrano prawie 1500 zł! Ponadto wolontariusze z klasy 5c w ramach akcji Pola Nadziei posadzili przed budynkiem szkoły żonkile. Natomiast w październiku nasi wolontariusze pomogli w przeprowadzeniu kiermaszu parafialnego na rzecz andrychowskiego hospicjum. Z kolei w szkole przeprowadzono zbiórkę makulatury. Zebraliśmy ponad 700 zł, które przekazaliśmy paniom bibliotekarkom na zakup książek do naszej szkolnej biblioteki. Kolejną zbiórkę makulatury planujemy na wiosnę.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nasze akcje. Zapraszamy do udziału w następnych (już niebawem Szlachetna Paczka!). Pamiętajmy, że dobro powraca!

Akcja sadzenie żonkili zakończona!

We wtorek 28.09.2021 uczniowie klasy 4c posadzili żonkile. Dziękujemy wszystkim klasom, które przyniosły cebulki.

Akcja nadal trwa. Można wykonać laurkę dla następujących dzieci:

Sebastian – 15 lat
Miłosz – 3 lata
Magdalena – 12 lat
Madzia – 1 rok
Julia – 11 lat
Patryk – 3 lata
Wiktor - 12 lat
Wiktoria - 2 lata
Karolina – 6 lat
Marysia – 2 lata
Emilka
Amelka – 6 lat
Wiktor – 13 lat
Szymon – 5 lat
Igor – 2 lata
Marcelinka – 3 lata
Antonina – 11 lat

Wszystkie życzenia podpisujemy swoim imieniem.

KWESTA ŻONKILOWA JUŻ TUŻ TUŻ

Już po raz drugi wiosna w naszej szkole przychodzi jesienią. W nadchodzącym tygodniu, w dniach 21.09. – 24.09. odbędzie się kwesta żonkilowa.

W tym roku będzie jeszcze inaczej niż w latach poprzednich. Klasy I – III otrzymają puszki, które pozostaną od środy do piątku, natomiast uczniowie z klas starszych będą mogły wrzucić swój datek do puszek, z którymi po szkolnych korytarzach będą spacerować członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Uwaga, nie chodzi o wsparcie naszej akcji wielkim kwotami, wystarczy symboliczna złotówka, bądź kilka złotych. Tylko jedna gorąca prośba, nie wrzucajcie do skarbonek groszy, dziesięciogroszówek czy dwudziestogroszówek, ponieważ później jest kłopot z wymianą tych pieniążków. Najlepiej zrobić to wcześniej, w własnym zakresie, a do puszki wrzucić już np. 50 groszy.

Jeżeli tylko możesz, wesprzyj naszą kwestę! Pieniądze zostaną przeznaczone na: urodzinowe torty dla dzieci oraz na prezenty mikołajkowe dla nich, a także na wsparcie osób, które walczą z chorobą nowotworową i takiego wsparcia potrzebują.

Uwagi praktyczne:

1. Zbiórkę przeprowadzimy w dniach od 21.09. do 24.09.

2. Klasy I –III otrzymają od Szkolnego Klubu Wolontariatu „puszkę” na tę kwestę, natomiast klasy IV – VIII wezmą udział w kweście na korytarzach szkolnych. Zbiórka potrwa 3 dni.

3. Po 24.09. policzymy datki i ogłosimy ile środków zgromadziliśmy.

4. Prosimy o wcześniejszą wymianę drobnych pieniędzy (groszy, dziesięciogroszówek …), ułatwi to potem liczenie i nie dostarczy dodatkowej pracy.

realizacja strony internetowej - weboski