Ustawienia dostępności strony

większy tekst mniejszy tekst kontrast negatyw domyślne zamknij

Grupy przedszkolne

Motylki

Wychowawca grupy mgr Sylwia Gregorarz, mgr Lucyna Laszczak
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego do oddziału o nazwie „MOTYLKI” zawitały przedszkolaki. Grupę tę tworzą dzieci 5-6 letnie . Początek roku rozpoczął się dla nich bardzo optymistycznie, dzieci dobrze się bawiły, nawiązały się już nowe znajomości i przyjaźnie. Przed nami kolejny rok szkolny pełen niezapomnianych wrażeń, spotkań z ciekawymi gośćmi, wycieczek oraz udanych zabaw i fascynujących przygód. Będziemy odkrywcami, badaczami, artystami i twórcami, a wszystko po to, by dobrze się bawiąc jak najwięcej się nauczyć, zdobyć nowe umiejętności oraz doskonalić te już posiadane. Sala przedszkolna „Motylków” wyposażona jest w tablicę interaktywną dzięki której możemy uatrakcyjnić oraz wzbogacić nasze zajęcia.

Pszczółki

Wychowawca grupy lic. Agnieszka Smolec, mgr Monika Wojewodzic

Oddział „Pszczółek” to dzieci 4 i 5 letnie. Dzieci uczą się zasad funkcjonowania w grupie, samodzielności oraz zawierają pierwsze przyjaźnie. Uczestniczą również w zajęciach języka angielskiego. „Pszczółki” chętnie przychodzą do przedszkola, każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwanie. Sala przedszkolna „Pszczółek” jest kolorowa i wesoła. Wyposażona w różnorodne kąciki zainteresowań.

Biedroneczki

Wychowawca grupy mgr Dominika Kiznar, mgr Monika Wojewodzic

„Biedroneczki” to grupa 3-4 latków. Przedszkolaki uczą się zasad współpracy w grupie, samodzielności oraz zawierają nowe znajomości. Poznają wiele ciekawych zabaw, uczestniczą w interesujących zajęciach, które rozwijają ich osobowość i charakter.

Sala przedszkolna „ Biedroneczek” jest kolorowa oraz wyposażona w różnorodne kąciki zainteresowań. Sprzyja to wszechstronnemu rozwojowi dzieci.


JADŁOSPIS DLA PRZEDSZKOLA

08.07 – 12.07 2019

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

PONIEDZIAŁEK

Pieczywo mieszane, masło, wędlina drobiowa, jajecznica, pomidorki, ogórek zielony, kakao

II śniad.: banan

Grochowa z ziemniakami, Kluski leniwe, kompot

Szaszłyk owocowy, woda

Substancje lub produkty powodujące alergie

Mleko i produkty pochodne, zboże, seler, jaja,

WTOREK

Płatki z mlekiem, pieczywo mieszane, masło, dżem, pomidorki, rzodkiewka, herbata

II śniad.:winogrono

Ogórkowa z ryżem, pieczeń z indyka, ziemniaki, kapusta czerwona, kompot

Budyń czekoladowy + biszkopty

Mleko i produkty pochodne, zboże, seler, jaja,

ŚRODA

Pieczywo mieszane, masło, serek biały, Jaglanka z owocami, pomidorki, ogórek kiszony, herbata

II śniad.:brzoskwinia

Krem z zielonego groszku z groszkiem ptysiowym, Spagetti, kompot

Koktajl owocowy

Mleko i produkty pochodne, zboże, seler, jaja,

CZWARTEK

Pieczywo mieszane, masło, ser żółty, wędlina drobiowa, pomidorki, ogórek zielony, kakao

II śniad.:jabłko

Koperkowa z ryżem, Chikeny, ziemniaki, surówka z białej kapusty, kompot

Galaretka, woda

Mleko i produkty pochodne, zboże, seler, jaja,

PIĄTEK

Płatki z mlekiem, pieczywo mieszane, masło, nutella, pomidorki, ogórek kiszony, herbata

II śniad.: nektarynka

Cebulowa z grzankami, Ryba, ziemniaki, surówka z kiszonej kapusty, kompot

Drożdżówka z serem, soczek

Mleko i produkty pochodne, zboże, seler, jaja,
Substancje lub produkty powodujące alergie lub reakcje nietolerancji zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r.w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności. Jadłospis może ulec zmianie.
Witamy w nowym roku szkolnym 2018/19

3 września 2018 r. rozpoczął się nowy rok szkolny i przedszkolny. Skończyły się wakacje i nadszedł czas na wspólną zabawę w naszym przedszkolu. W bieżącym roku szkolnym najmłodsza grupa to dzieci 3-4 letnie o wdzięcznej nazwie „Biedroneczki” , do grupy „Pszczółek”, uczęszczają dzieci 4-5 letnie , najstarsza grupa to „Motylki” w wieku 5-6 lat. Większość naszych milusińskich kontynuuje edukację przedszkolną, ale są również tacy, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg przedszkola. Dołożymy wszelkich starań, aby wszystkie dzieci czuły się tutaj bezpiecznie i dobrze, zapewniając im jednocześnie wszechstronny rozwój.

Wszystkim przedszkolakom życzymy miłego pobytu w przedszkolu, każdego dnia radości z odkrywania świata, rozwijania swoich zainteresowań, wspaniałych zabaw i wielu przyjaciół.

Rodzicom życzymy dużo cierpliwości, satysfakcji i zadowolenia z dokonań swoich dzieci. Zapraszamy również do współpracy i aktywnego udziału w życiu przedszkola.PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

„Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z naszym przedszkolem. W dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Uroczystość ta miała miejsce w piątek 12 października i rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci z grup „Biedroneczki”, „Pszczółki” oraz „Motylki” zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Odświętny strój przedszkolaków, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Po części artystycznej, Pani dyrektor Elżbieta Górska-Zborowska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomik pasowania oraz kolorowy balonik.POCZTÓWKA DLA POWSTAŃCÓW

11 Listopada 2018 r.to szczególna data dla wszystkich Polaków. Tego dnia obchodzimy setną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Z tej okazji wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi paniami w ramach wychowania patriotycznego,
włączyły się do „Kampanii BOHATERON – pocztówka dla powstańców”. Grupa najstarsza „MOTYLKI” zaprosiła do współpracy również swoich rodziców.

Celem tej akcji jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, którzy zasłużyli na naszą wdzięczność , szacunek i pamięć za to co zrobili dla naszego kraju, naszej Ojczyzny . Akcja ta pozwala w sposób bardzo symboliczny poprzez wysłanie pocztówki, napisanie życzeń, czy namalowanie laurki, wyrazić to, że pamiętamy i bardzo doceniamy to co dla nas Polaków zrobili. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem dostarczymy im chociaż odrobinę radości i wzruszeń.

JESTEŚMY Z WAMI. DZIĘKUJEMY!!!


EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA

8 listopada najmłodsze przedszkolaki z grupy „Biedroneczki” świętowały Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Dzieci do przedszkola przyszły ubrane na zielono. Podczas zajęć poznały zasady zdrowego odżywiania, zapoznały się z piramidą zdrowia, co przybliżyło im wiedzę na temat produktów spożywczych sprzyjających zdrowiu i zawierających dużo witamin. Dowiedziały się wiele informacji na temat prawidłowych nawyków żywieniowych – jakich produktów należy dużo jeść, a jakie najlepiej ograniczać. Najważniejszym punktem tego dnia było przygotowywanie przez dzieci sałatki owocowej. Mali twórcy dumni ze swoich witaminowych wytworów z wielką ochotą je degustowali


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając - nasze przedszkole, w ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” zaprasza rodziców do wspólnego czytania. Grupę „Pszczółek odwiedził w tym celu Pan Zbigniew, tata Zuzi, z kolei „Biedroneczki” Pani Magdalena, mama Kubusia. Odwiedziny rodziców są to chwile bardzo przez dzieci wyczekiwane, zarówno przez całą grupę, która chętnie i uważnie słucha nowych bajek jak i przez dziecko, którego rodzic do nas przychodzi – bo to duma, wyróżnienie, przywilej i z pewnością będzie zapamiętany na długo. Za spędzony z nami czas Pani Magdalenie oraz Panu Zbigniewowi serdecznie dziękujemy!


WYCIECZKA DO CENTRUM ZABAW DLA DZIECI "PRZYGODA" W BUJAKOWIE

Dzień 7 listopada był dla naszych przedszkolaków wyjątkowy. Dzieci ze starszych grup tj. „Pszczółki” oraz „Motylki” pojechały na wycieczkę do Centrum Zabaw dla dzieci Przygoda w Bujakowie. W przeddzień wycieczki przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej. Przygoda to idealne miejsce do aktywnego spędzenia radosnych i niezapomnianych chwil, gdzie nasze pociechy zdrowo spożytkowały pokłady nieskończonej energii, bawiąc się wspaniale. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Dzieci korzystały także z mini pojazdów, armatek na piłeczki, samochodów i koników. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji, trochę zmęczeni, ale jednocześnie bardzo zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Roczny kalendarz uroczystości przedszkolnych pełen jest fantastycznych dat i dni do świętowania - wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Dzień Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada. W środę 21.11 dzieci do przedszkola przyniosły swojego ukochanego przyjaciela, który towarzyszył im przez cały dzień. Przedszkolaki na początku wysłuchały krótkiej historii powstania tego święta. Następnie w swoich grupach opowiadały o najsławniejszych bohaterach spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o misiach, tańczyły z misiami w rytm wesołych piosenek. Wspólne zabawy dzieci z pluszakami wywołały wiele uśmiechu i radości.


SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ

W ramach realizacji tematyki prozdrowotnej w dniu 21.11. gościliśmy w naszym przedszkolu panią pielęgniarkę. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy. Nasz gość w ciekawy sposób przekazał nam informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała i dbania o zdrowie. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się w zależności od warunków pogodowych, jak właściwie się odżywiać, jak zapobiegać chorobom oraz jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. W podziękowaniu za miłe spotkanie wręczyliśmy pani pielęgniarce laurkę.


DBAJ O POWIETRZE, NIE PAL ŚMIECI!!!
Wszyscy doskonale wiemy jak ważne jest propagowanie ekologii i dbanie o czystość powietrza, którym oddychamy. By dać temu dowód, dwóch przedszkolaków z grupy „Motylki” Jaś Kubień oraz Julia Kuśnierczyk wzięło udział w XXV Konkursie Ekologicznym, zorganizowanym pod patronatem Burmistrza Andrychowa oraz Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miejskiego.
Julia Kuśnierczyk za swoją pracę otrzymała wyróżnienie.
Laureatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


CIEKAWE ZAJĘCIA O DINOZAURACH

Wiele milionów lat temu na ziemi rosły ogromne gady, jaszczury i dinozaury. Dzieci darzą je szczególnym uwielbieniem. Z tej okazji przedszkolaki z grupy „Motylki” w ramach zajęć o tematyce „W jurajskim lesie”, miały możliwość pogłębienia swojej wiedzy na temat tych zwierząt, oraz rozbudzenia swojej ciekawości tematyką prehistorii. Punktem kulminacyjnym zajęć było wcielenie się naszych podopiecznych w małych archeologów oraz chemików.


Z WIZYTĄ W RADIO ANDRYCHÓW

4. 12. 2018 r dzieci z grupy „MOTYLKI” zostały zaproszone do nagrania świątecznej piosenki w rozgłośni Radio Andrychów. Przedszkolaki z radością przyjęły zaproszenie i podczas nagrania zaśpiewały utwór pt.: „A Mikołaj pędzi”. Piosenka prezentowana będzie w Radio Andrychów dla słuchaczy przez cały okres świąteczny. Następnie przedszkolaki zostały zaproszone na spotkanie z panią bibliotekarką, która oprowadziła ich po bibliotece, opowiedziała o pracy bibliotekarza oraz możliwości i sposobie wypożyczenia książeczki.

ZABAWA ANDRZEJKOWA

29 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Andrzejki. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego dnia. Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju. Oprócz dobrej zabawy przy wesołej muzyce dzieci z pomocą pań układały buciki, rzucały monetą do wody, przepowiadały sobie przyszłość. Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości dla wszystkich dzieci.


SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

W dniu 05.12.2018r. w naszym przedszkolu odbyło się niecodzienne wydarzenie. Tego dnia na spotkanie z dziećmi przybył tata Olusia, pan Damian, pracownik kopalni KWK Wesoła w Mysłowicach. Nasz gość wprawił w wielkie zdumienie przedszkolaki, które po raz pierwszy na własne oczy mogły zobaczyć prawdziwego górnika. W trakcie spotkania, dzieci z dużym zaciekawieniem wsłuchiwały się w niezwykle barwną opowieść o tym, jak powstawał przez wiele milionów lat węgiel, jak się go wydobywa oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu. Przedszkolaki dzięki temu spotkaniu poszerzyły także swoje wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Nasz gość odpowiadał na liczne pytania dotyczące kopalni, sprzętu górniczego, olbrzymich koparek no i oczywiście swojego stroju.

Spotkanie zakończyły podziękowania dla gościa i wspólne pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy panu Damianowi za poświęcony czas i zaangażowanie.wprowadź treść

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już wszystkie prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

Dzień 6 grudnia obfitował w wiele niespodzianek. Najpierw przedszkolaki zostały zaproszone na bajkę o Kubusiu Puchatku w wykonaniu swoich szkolnych kolegów z klas drugich. Oglądaliśmy ją wszyscy z wielkim zainteresowaniem, a gromkie brawa po przedstawieniu były dowodem na to, że bajka się bardzo dzieciom podobała.

Następnie odwiedził nas bardzo miły i długo oczekiwany gość, św. Mikołaj. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. We wszystkich grupach spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki, przygotowane specjalnie na tę okazję. Miły gość obdarował wszystkie dzieci prezentami. Każde dziecko mogło zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.

Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!


WIGILIJKI W PRZEDSZKOLU

PROJEKT KSIĄŻKA

Wiek przedszkolny to czas, w którym kształtują się nawyki dziecka, w tym również czytelnicze. Z tego powodu w naszym przedszkolu realizowaliśmy projekt „Książka”, którego głównym założeniem jest rozwijanie kontaktu dzieci z książką w taki sposób, by był on dla nich przygodą, która rozwija wyobraźnię i stanowi radość dzieciństwa.

Z tej okazji zaprosiliśmy do przedszkola Panią Alicję, która pracuje w Bibliotece Miejskiej w Andrychowie. Celem spotkania było: zapoznanie z zawodem bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania książkami, rozwinięcie potrzeby chodzenia do biblioteki. Dzieci bardzo się ucieszyły i z dużym zainteresowaniem wysłuchały przyniesioną przez Panią Alicję książeczkę. Kolejnym etapem projektu była wizyta w bibliotece szkolnej. Pani bibliotekarka opowiadała o bibliotece i zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Najmłodszą grupę „Biedroneczki” odwiedziła w grudniu Pani Małgosia, mama Bianusi, która również włączyła się do naszego projektu poprzez przeczytanie dzieciom pięknej bajeczki, którą nasi milusińscy wysłuchali z uwagą.

Dodatkowa korzyść naszych działań to nie tylko poszerzanie wiedzy dziecka o człowieku, o świecie, dostarczanie naszym pociechom całego bogactwa przeżyć, wzbogacanie słownictwa ale również integracja społeczności przedszkolnej: dzieci, nauczycieli, rodziców i bibliotekarzy, za co wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PLASTYCZNYM

W grudniu Zespół Szkół Samorządowych w Targanicach zorganizował kolejną edycję Gminnego Konkursu Plastycznego dla Przedszkolaków pt. „Świąteczne fantazje”. W konkursie zostały wyróżnione prace Laury Bodżek oraz Alicji Marczyńskiej. Naszym przedszkolakom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

WIZYTA PANI LEKARZ STOMATOLOG W PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. W związku z tym w dniu 29.01.2019r. zaprosiliśmy do nas panią lekarz stomatolog Karolinę Górską. Na początku spotkania opowiedziała przedszkolakom co należy robić, by mieć piękne, a przede wszystkim zdrowe zęby: jak należy się odżywiać, jak dbać o higienę jamy ustnej i zębów. Pani Karolina tłumaczyła również, w jaki sposób i ile czasu należy czyścić zęby. Zachęcała do częstego odwiedzania gabinetu stomatologicznego, pokazywała narzędzia, którymi pracuje na co dzień. Dużą atrakcją okazała się bajeczka pt. Dr Ząbek i legenda Zębolandii. W ramach działań praktycznych przedszkolaki miały możliwość samodzielnie wyszczotkować imitację zębów. Pani Karolinie bardzo dziękujemy za miłe spotkanie i mamy nadzieję, że zmotywuje ono wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje ząbki.


„WITAMINKI, WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI"


Wszyscy doskonale wiemy jak ważne jest zdrowe odżywianie i zdrowa dieta w rozwoju każdego z nas a w szczególności w rozwoju dzieci. By poszerzyć wiedzę w tym zakresie odwiedziła nas pani Anna Kasperkiewicz – dietetyk z Centrum Dietetycznego w Wadowicach wraz ze swoją asystentką. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z grupy „Motylki” oraz „Pszczółki”. Przedszkolaki podczas warsztatów poznawały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania, układały piramidę żywności, rozpoznawały warzywa i owoce również te egzotyczne, uczestniczyły w teście z wiedzy na temat zdrowego odżywiania a na koniec w parach komponowały swoje zdrowe przykładowe śniadanie. Spotkanie zakończyło się wręczeniem podziękowań.
Bardzo dziękujemy Pani Ani i jej asystentce za interesujące spotkanie, wiele cennych wskazówek oraz poświęcony nam czas


KOLEJNY SUKCES NASZEGO PRZEDSZKOLAKA !

30.01.2019r. Przedszkole im. Św. Jana Pawła II w Andrychowie zorganizowało I Gminny konkurs kolęd dla przedszkolaków. W konkursie nasze przedszkole reprezentowała Jagoda Syty, która zdobyła I miejsce. Naszej laureatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


„PIERNIKOWE SERDUSZKA”

W czwartek 31 stycznia nasze starszaki z gr. „Motylki” wcieliły się w rolę cukierników. Przygotowując prezenty dla swoich ukochanych babć i dziadków- piernikowe serduszka, mogły dać upust swojej wyobraźni i kreatywności. Przedszkolaki z zaangażowaniem i cierpliwością ozdabiały serduszka różnokolorowymi lukrami, barwnymi posypkami, cukrowymi pisakami i kolorowymi cukiereczkami. Powstawały prawdziwe dzieła sztuki. Każdy pierniczek wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny. Zabawa w cukierników dostarczyła dzieciom mnóstwo radości i frajdy.

„ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA” - "MOTYLKI"

„….Babcia z dziadkiem dziś świętują,
wszystkie dzieci więc pracują
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.
W kuchni błyszczą już talerze,
wnusia babci bluzkę pierze
Wnusio już podaje kapcie,
bardzo Kocha swoja babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz!
Święto Dziadków ważna rzecz!...”

W czwartek 07.02.2019r. do naszego przedszkola zawitali wspaniali goście – ukochane babcie i dziadkowie naszych podopiecznych. Choć na dworze zimno to jednak w serduszkach naszych „Motylków” było gorąco. Powodem tego jest co roku obchodzone Święto Babci i Dziadka. Dzieci w tym dniu wcieliły się w kolejne role, występując w przedstawieniu pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Z zapałem zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie i muzyczne.
Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki. Dzieci dla swoich dziadków przygotowały laurki oraz piernikowe serca, które po występie wręczyły swoim dziadkom.

„DZIEŃ BABCI I DZIADKA” – „PSZCZÓŁKI I BIEDRONECZKI”

Dzień Babci i Dziadka to święto które sprawia ogromną radość i zadowolenie. Tak też było w naszym przedszkolu, do którego licznie przybyli nasi najukochańsi dziadkowie. Każda grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny, w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy reprezentowały swoje umiejętności. Po występie dzieci wręczyły swoim dziadkom drobne upominki, które przygotowały razem ze swoimi paniami. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na wszystkich słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone w naszej placówce chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Babć oraz Dziadków. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

„WALENTYNKI”

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

Słowami tej piosenki w czwartek 14.02 dzieci z gr. „Motylki” rozpoczęły świętowanie Walentynek, które dla przedszkolaków były prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Po zapoznaniu dzieci z tradycją i historią tego święta, przedszkolaki uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych i tanecznych, rozwiązywały krzyżówkę dotyczącą bajkowych przyjaźni oraz pozowały do zdjęć. Przedszkolaki szczerze i otwarcie okazywały sobie w tym dniu radość i sympatię.


„ZAJĘCIA MUZYKI”

Wychowanie muzyczne zaraz obok kultury i sztuki, jest istotną formą kształcenia i edukacji małego dziecka, mającą wszechstronny wpływ na jego rozwój zwłaszcza w wieku przedszkolnym. W czwartek 14.02 do grupy „Motylki” zawitał ciekawy gość. Pan Sławek Piekarski nauczyciel wychowania muzycznego, przyszedł do dzieci by zaprezentować kilka instrumentów muzycznych, oraz grę na nich. Przedszkolaki z zaciekawieniem obserwowały, słuchały i angażowały się w zajęcia. Chętnych do gry na puzonie oraz innych instrumentach nie brakowało.

„ZABAWA KARNAWAŁOWA”

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. Jest to również wspaniała okazja do zabawy dla dzieci, którym ogromną radość sprawia przede wszystkim wcielanie się w różne postaci. Z tej okazji w poniedziałek 18 lutego, w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy prowadzony przez parę marynarzy. Przedszkolacy już od rana byli podekscytowani czekającą ich zabawą. Zaraz po śniadaniu przebrali się za królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, pszczółki, batmanów, policjantów oraz wiele innych – nie tylko bajkowych – postaci. Po barwnej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce do skocznej muzyki, w trakcie której wykonywano pamiątkowe zdjęcia.

UDZIAŁ W PRZEDSTAWIENIU PT : „KOCMOŁUSZEK”

Kontakt ze sztuką jest bardzo ważnym elementem w rozwoju emocjonalnym i społecznym każdego dziecka. 20.02.2019r. nasze przedszkolaki odwiedził Teatrzyk Bajka
z przedstawieniem pt.: „Kocmołuszek”. Celem bajki jest promowanie zdrowego odżywiania oraz higieny własnej i otoczenia. Akcja rozgrywa się w bajkowej scenerii na zamku Księcia Brudasa. Na scenie dzieci mogły podziwiać 12 postaci, które tekstami M. Kumor i J. Sikiryckiego zachęcały do codziennego mycia ciała i zębów oraz jedzenia warzyw i owoców. Mali widzowie dzięki przedstawieniu mogą nauczyć się odróżniać dobro od zła oraz przeżywać różne emocje zarówno te negatywne jak i pozytywne. „Kocmołuszek” nie tylko rozśmieszył naszych przedszkolaków, ale również nauczył i dał wiele cennych wskazówek.

„WIZYTA W SKLEPIE ZE ZDROWĄ ŻYWNOŚCIĄ”

We wtorek 19.02.2019r. przedszkolaki z grupy „Motylki” wybrały się na wycieczkę do sklepu ze zdrową żywnością w Andrychowie. Celem było przekonanie się, że zdrowe produkty są niezwykle ważne dla człowieka, a zdrowe odżywianie może być również pyszne. W sklepie przedszkolaki obejrzały artykuły do jedzenia, picia, przyprawiania, codziennej pielęgnacji, a także zdrowe słodycze.

„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

05.03.2019r. w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” do grupy „Motylki” przybyła Pani Agata mama Bartoszka, która przeczytała przedszkolakom książeczkę pt.: „ Tupcio Chrupcio – Dbam o zęby”. Dzieci dowiedziały się o przykrych konsekwencjach spożywania nadmiaru słodyczy, a także jak należy dbać o zdrowe ząbki. Pani Agacie bardzo dziękujemy !!!


SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

8 marca 2019 roku w naszym przedszkolu gościliśmy ratownika medycznego, Pana Damiana. Dzieci najpierw miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy: w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej. Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak pan ratownik demonstrował masaż serca na przywiezionym przez siebie fantomie. Później najdzielniejsze przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktora. Dzieci miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych. Podczas tego spotkania nauczyliśmy się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Dziękujemy Panu Damianowi! To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.

„PRZEDSZKOLAKI ĆWICZĄ”

12 marca wszystkie grupy przedszkolne odwiedziła mama Olusi z „Biedroneczek”- Pani Elżbieta, która jest nauczycielem wychowania fizycznego. Najpierw nasz Gość opowiedział dzieciom o swojej pracy, a następnie rozpoczęła się wspaniała zabawa. Wszystko było jak na prawdziwej lekcji wychowania fizycznego. Nasze przedszkolaki musiały wykazać się nie lada umiejętnościami, aby sprostać wszystkim zadaniom i ćwiczeniom. Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękujemy pani Eli za spotkanie.

„WARSZTATY PLASTYCZNE”

19 marca odwiedził grupę „Pszczółek” bardzo miły gość, mama Wojtusia– pani Małgosia. Przedszkolaki miały możliwość wysłuchać wspaniałej interpretacji bajki pt. „Żółw i zając” oraz pouczającego fragmentu lektury pt. „Pinokio”. Pani Małgosia wraz z synem Wojtusiem przygotowała dla dzieci figurki wielkanocne z masy solnej oraz różne materiały plastyczne. Dzieci ozdabiały kurczaczki, baranki, zajączki. Efekt był naprawdę super !

Bardzo dziękujemy pani Małgosi za przybycie i czas, który spędziła z nami oraz za tak ciekawe warsztaty plastyczne.

wprowadź treść
Nasze przedszkolaki grają w szachy

WITAJCIE W SZACHOWEJ KRAINIE……

Szachy to niezwykła gra, która w fantastyczny sposób uczy logicznego myślenia, przewidywania, trenuje pamięć, spostrzegawczość i cierpliwość. Trudno zliczyć pozytywne aspekty tej królewskiej gry.

W naszym przedszkolu w najstarszej grupie „Motylków” dla chętnych dzieci prowadzone są zajęcia gry w szachy. Poprzez konwencję pełnej przygód opowieści, w rewelacyjny i atrakcyjny sposób dzieci uczą się poruszać się po „szachowej krainie” i poznają podstawowe zasady gry.
wprowadź treść

WYCIECZKA DO APILANDII

W dniu 22.05.2019 r. dzieci z grupy "Motylki" oraz "Pszczółki" wybrały się na wycieczkę do Apilandii -Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa, jedynego takiego miejsca w Polsce, gdzie w profesjonalny sposób promowany jest temat pszczół i tajniki ich życia. Ciekawa ekspozycja zaprezentowana została za pomocą różnorodnych technologii multimedialnych, interaktywnych instalacji oraz animacji poglądowych. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pt:

· Słodki świat miodu - degustacja miodów naturalnych, poznanie właściwości prozdrowotnych miodów i produktów pszczelich.

· Magia świec z wosku - własnoręczne wykonywanie świecy z wosku pszczelego, która pozostaje na pamiątkę w rękach uczestnika. Poznanie właściwości palenia w domu świec z wosku.

· Pyłek kwiatowy jako pszczeli dar natury - prezentacja narzędzia pszczelarskiego do pozyskiwania z ula pyłku kwiatowego, degustacja pyłku

· Spacer wśród pszczół - zwiedzanie nowoczesnej i wzorowo wyposażonej pasieki, która umożliwia zwiedzającym spacer wśród uli i zaznajomienie się z gatunkami roślin miododajnych.

Dodatkową atrakcję stanowiła kolejka turystyczna, którą przedszkolaki miały możliwość pojechać do Apilandii i wrócić z powrotem. Wszystkie dzieci po udanej wycieczce były zadowolone i pełne wrażeń.!!!!!


DZIEŃ MAMY I TATY W NASZYM PRZEDSZKOLU

Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Życzeń i miłości płynących z piosenek, wierszy i tańców było w naszym przedszkolu tak wiele, że w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą oglądali przygotowaną przez każdą z grup część artystyczną. Przedszkolaki pięknie zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi, za co zostały nagrodzone burzą braw. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.


„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

Codzienne czytanie jest łatwym i bezinwestycyjnym sposobem, by dzieci lepiej i szybciej się rozwijały. Dlatego w naszym przedszkolu staramy się , aby dzieci miały jak najczęstszy kontakt ze słowem czytanym. W tym celu zapraszamy rodziców do włączenia się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. W miniony poniedziałek dzieci z grupy „Biedroneczki” odwiedziła mama Wojtusia - Pani Justyna. Poza czytaniem bardzo mądrej, edukacyjnej książeczki pt.:” Bardzo głodna gąsienica”, w której ukazana jest historia, jak "rodzi" się motyl, w atrakcyjny sposób wprowadzane są cyfry od 1 do pięciu oraz dni tygodnia. Pani Justyna przygotowała również ciekawe plansze demonstracyjne do czytanego tekstu oraz warsztaty plastyczne, na których dzieci mogły samodzielnie wykonać własną gąsieniczkę. Za poświęcony czas i bardzo miłe spotkanie z przedszkolakami bardzo dziękujemy!


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W PRZEDSZKOLU

Środowe popołudnie, 19 czerwca 2019 r. było bardzo ważne dla wszystkich przedszkolaków, a w szczególności dla starszaków. W tym dniu bowiem dzieci z grupy „Motylki“ pożegnały się z przedszkolem. Starszaki zaprezentowały program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni goście docenili ich gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały upominki, a także dyplomy ukończenia przedszkola. Młodsze przedszkolaki również w tym dniu otrzymały symboliczne dyplomiki oraz słodki prezencik.

Pierwsi absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń. Dziękujemy wszystkim dzieciom za ten wspaniały rok, rodzicom za zaangażowanie, bardzo dobrą współpracę, za ciepłe słowo i każdą chwilę, kiedy mogliśmy wspólnie myśleć o naszych przedszkolakach. Jednocześnie życzymy pięknych, radosnych , ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji !

realizacja strony internetowej - weboski