Gminny Konkurs Recytatorski

7 kwietnia 2022 r. czteroosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XVII Gminnym Konkursie Recytatorskim „Spotkanie z poezją dziecięcą” w Sułkowicach-Bolęcinie. W kategorii kl. I-III Hania Żydek z kl. II d zdobyła I miejsce, w kategorii kl. IV-VI Iga Węglarz z kl. V b zdobyła I miejsce a Anna Gondko z kl. IV b II miejsce.

Gratulujemy udanego występu!

W oczekiwaniu na wyniki konkursu, po poczęstunku, uczestnicy -recytatorzy mieli okazję obejrzeć Szkolne Obserwatorium Astronomiczne, które zostało wybudowane na dachu Szkoły w Bolęcinie. Zobaczyli jak działa teleskop posiadający system sterujący oraz jak otwiera się i zamyka obrotowa kopuła, która go chroni przed okolicznymi światłami i warunkami pogodowymi, jak np. wiatr.