Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Kaktus - 2022

Jak co roku w naszej szkole odbył się Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Kaktus”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym TSSP im. Piotra Michałowskiego w Krakowie pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego, Wojewody Małopolski, Prezydenta Miasta Krakowa oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty.

W tegorocznej edycji „Kaktusa” wzięło udział 11 uczniów z klas trzecich: Franciszek Babik,kl.3c, Eryk Bryndza kl.3c, Zofia Czempińska kl.3b, Aleksander Góralczyk kl. 3c, Tomasz Graca kl. 3c, Milena Handerska kl. 3d, Franciszek Kowalówka kl. 3b, Julia Potoczny kl. 3b, Krystian Skalecki kl. 3b,Amelia Stuglik kl. 3d, Jagoda Syty kl. 3b. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością zasad ortograficznych oraz ich praktycznym zastosowaniem. Zmierzyli się oni z trudnymi zadaniami. Musieli napisać nie tylko poprawnie dyktando, ale również rozwiązać ortograficzny test.

Dwóch uczniów z naszej szkoły – Eryk Bryndza i Franciszek Kowalówka uzyskali wyniki powyżej 90% i zostali zakwalifikowani do następnego etapu konkursu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy bardzo dobrych wyników.