#LaboratoriaPrzyszłości

Na ostatniej lekcji informatyki uczniowie kl. 3c po raz pierwszy i na pewno nie ostatni zapoznali się z aplikacją Photon.edu oraz robotami o takiej samej nazwie zakupionymi w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie Photonami, którymi mogli sterować za pomocą tabletu. W trakcie lekcji, podczas programowania trasy przejazdu, stopniowo odkrywali ich dodatkowe atuty: zmiany odgłosów, kolorów czułek, reagowanie na dotyk, dźwięk czy natężenie światła.

Uczniowie pracowali w parach projektując jak najbardziej skomplikowaną drogę, która doprowadzała robota do wyznaczonego celu. Na koniec dodaliśmy trochę matematycznych zmagań na trasie- mierząc się z tabliczką mnożenia. Następnym razem może poćwiczymy przy okazji dzielenie albo ortografię? Pierwsze koty, za płoty! Na pewno będziemy korzystać z tych robotów na kolejnych zajęciach.