Jak tam zdrówko?

Uczniowie klas 2c, 2d, 3d spotykali się z pielęgniarką szkolną, panią Teresą. Podczas tych spotkań dzieci poznały zawartość apteczki szkolnej, pozyskanej poprzez projekt #LaboratoriaPrzyszłości, dowiedziały się, do czego służą znajdujące się w niej środki opatrunkowe i materiały przeznaczone do udzielania pierwszej pomocy. W obecności pielęgniarki dzieci przedstawiały scenki udzielania pierwszej pomocy. Pani pielęgniarka wyjaśniała, jaki uraz wymaga korzystania z apteczki, a jaki wymaga interwencji lekarza. Uczniowie dowiedzieli się, w jakich wypadkach należy wezwać pomoc medyczną. Na zakończenie zajęć, każda z klas powtórzyła numery służb ratunkowych: pogotowia, policji, straży pożarnej oraz 112.