Od camery obscury do kamery cyfrowej

Fotografia powstaje dzięki utrwaleniu obrazu rzeczywistości na światłoczułym materiale lub w formie cyfrowej.

Film jest jedną z najmłodszych dziedzin sztuki. Powstał dzięki wynalezieniu fotografii.

Zatem, gdyby nie wynalazek fotografii, nie oglądalibyśmy filmów.

Dzisiaj trudno wyobrazić sobie świat bez fotografii i filmu. Technologia rozwinęła się na tyle, że zdjęcia i filmy możemy zrobić nawet za pomocą telefonu. Mamy również szeroki wachlarz możliwości, jeśli chodzi o kategorie sprzętowe- aparaty fotograficzne, cyfrowe, kamery.

Historia fotografii i filmu stały się tematem zajęć z plastyki w klasie 7a i 7b.

W ramach zajęć uczniowie mogli poznać zasady kompozycji fotografii oraz kadru filmowego, jak również działanie kamery cyfrowej SONY HDR-CX450 zakupionej dzięki udziałowi szkoły w programie #LaboratoriaPrzyszłości.