#LaboratoriaPrzyszłości

Uczniowie kl. 3a podczas zajęć z programowania zapoznali się z aplikacją Photon.edu oraz robotami o takiej samej nazwie zakupionymi w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.
Zainteresowanie robotami, które można programować i sterować za pomocą tabletu było ogromne. Dzieci wcześniej miały do czynienia z małymi Ozobotami, które reagowały na specjalne kolorowe kody. Rozmiary Photona, wydawanie wielorakich odgłosów, różnorodność kolorystyczna czułek, reagowanie na dotyk, dźwięk, natężenie światła to jego niewątpliwe atuty pomagające uczniom rozwijać ich umiejętności programistyczne. Uczniowie pracowali w parach, projektowali trasę, która doprowadzi robota od ucznia do ucznia. Pierwsze koty, za płoty! Na pewno będziemy gościć Photony na kolejnych zajęciach.