Roboty są wśród nas

Do czego służą roboty? Jak wyglądają? Gdzie mają zastosowanie? Czy przyszłość świat będzie należeć do robotów? Co to są roboty humanoidalne? Takie i inne pytania zadawali sobie uczniowie klas trzecich podczas tygodnia zajęć "Nowoczesne technologie".
Na koniec wykonali ciekawe prace plastyczne i techniczne wykorzystując kartonowe pudełka, papier, rolki, plastikowe zakrętki i wiele innych niepotrzebnych rzeczy. I tak każde dziecko zostało posiadaczem swojego robota. A do czego będzie służył? Tu puszczamy wodze wyobraźni...... Zobaczcie inspirujące pomysły uczniów kl. 3a i 3d. Skoro o robotach mowa, nie sposób było nie wykorzystać zestawy klocków SPIKE Prime zakupionych do szkoły w ramach przedsięwzięcia #LaboratoriaPrzyszłości. Uczniom bardzo podobały się wykonane według własnych pomysłów małe poruszające się roboty.