Uczniowie "Dwójki" w finale "Kaktusa"

17. 01. 2020 r. w naszej szkole odbył się I etap Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego "Kaktus" zorganizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego, Wojewody Małopolski, Prezydenta Miasta Krakowa oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty.
Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich, którzy w piśmie posługują się poprawną polszczyzną: Szymon Malczyk, Jakub Pikoń, Lena Weiss, Kacper Witkowski, Adrian Buda, Maja Powroźnik, Kacper Gibas, Natasza Szatan, Dominik Oboza, Dominik Matyjasik, Dariusz Czuba, Stanisław Nowak, Sebastian Bryzek.
Miło nam poinformować, że Szymon Malczyk, uczeń kl. 3a oraz Jakub Pikoń, uczeń klasy 3d zdobyli w I etapie najwyższą ilość punktów! Wezmą udział w finale tego konkursu, który odbędzie się 3 marca w Krakowie. Chłopcom życzymy dalszych sukcesów oraz wytrwałości w zgłębianiu tajników poprawnej polszczyzny. Trzymamy kciuki!