Dzień Poczty Polskiej

 Któż nie widział pędzącego po ulicy pana z wielką torbą, przewieszoną przez ramię. Warto pamiętać, że takie zawody jeszcze istnieją pomimo nowoczesnego świata. I może warto czasem napisać krótki list lub przesłać kartkę na święta. W naszym przedszkolu staramy się kultywować te obyczaje i przypominamy tradycję jaką pamiętamy z dzieciństwa. Dlatego też, właśnie obchody Dnia Poczty i Listonosza znalazły się w kalendarzu naszych imprez. "Ludzie listy piszą zwykłe, polecone..." Z tej okazji do naszego przedszkola został zaproszony specjalny gość- pani Listonosz. Przedszkolaki poznały zawód listonosza oraz jego obowiązki. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca na poczcie, co jest potrzebne, aby wysłać list. Można było zobaczyć dużą torbę listonosza, a także przeróżne kartki, listy, znaczki. Z okazji Święta Poczty Polskiej dzieci złożyły serdeczne podziękowania Pani Listonosz oraz zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.