Dzień Postaci z bajek

 W dniu 07.11.2022r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem naszego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney'a. Przedszkolaki opowiadały o swoich ulubionych postaciach bajkowych. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, rozwiązywanie zagadek, rozpoznawanie bajek po rekwizycie. Nie zabrakło muzycznych zgadywanek oraz zabaw ruchowych. Na koniec odbyła się prezentacja przyniesionych zabawek i pluszaków. Dzieci świetnie znają bajki ,więc doskonale radziły sobie z zadaniami. Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci . Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, A zło zostaje ukarane. wink