Dzień Ziemi

,,W Święto Ziemi nasza przestrzeń się zieleni. Każde dziecko to szanuje, dlatego śmieci segreguje."
22 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Ziemi. W związku z tym nasze przedszkolaki równie świętowały. Przeprowadzono szereg działań wpisujących się w konwencję tego wyjątkowego, a zarazem ważnego święta. Dzieci rozpoczęły dzień od multimedialnej podróży, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia . Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi. Podczas zajęć miały okazję przekonać się , jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę . Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji śmieci , gdyż każda z grup wybrała się w pobliską okolicę, aby "sprzątać świat ", wrzucając odpady do odpowiednich worków. Dzieci wykonały również pracę plastyczno-ekologiczną. Uwieńczeniem Dnia Ziemi był quiz "Przyjaciół przyrody ", gdzie każdy przedszkolak mógł wykazać się zdobytą wiedzą.