Kulinaria Biedronek

15 marca grupa „Biedronki’ uczestniczyła w kolejnych warsztatach kulinarnych pt. „Smacznie i zdrowo”. Tym razem dzieci robiły wiosenne kanapki.
Warsztaty rozpoczęły się od warzywno-owocowej zabawy ruchowej. Potem odpowiednio grupowaliśmy warzywa oraz owoce. Następnie wymienialiśmy warzywa, które można posiać wiosną na grządkach w ogrodzie. Utrwaliliśmy również wiadomości dotyczące produktów mlecznych. Pierwszą część warsztatów zakończyliśmy zabawą ruchową do piosenki „Maestro Marchewka” Radosława Suszki "Dyscyplina Bez Nakazów". W drugiej części przystąpiliśmy do działania ???? Dzieci smarowały kanapki masłem i dobierały odpowiednie składniki (warzywa: pomidory, ogórki, marchew, szczypiorek; produkty mleczne: ser biały oraz ser żółty; szynka). Każdy wybierał to, co lubi. Kanapki wyglądały pięknie. Były smaczne, kolorowe, a do tego bardzo zdrowe.