Pierwszy dzień wiosny

,,Przyszła wiosna cichuteńko, Przyszła wiosna na paluszkach. I na wierzbie wśród gałązki, zaznaczyła w żółtych puszkach ".
Dnia 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowaly Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji każdy przedszkolak przyszedł ubrany w wiosennych kolorach. Dzień rozpoczęliśmy opowieściami i wierszykami o wiośnie, która w fantazyjnym świecie często występuje pod postacią ,,Pani Wiosny ". Na dzieci czekało wiele atrakcji, gier, zabaw, konkursów. Były również wiosenne tańce, gry na instrumentach oraz wykonanie,,Pani Wiosny " różnymi technikami. Jednak najbardziej wyczekiwana częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego żegnaliśmy zimę i witaliśmy wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie. Na koniec Wiosna zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. W związku z tym ,iż w Pierwszy Dzień Wiosny obchodzony jest również Światowy Dzień Zespołu Downa nasze przedszkolaki przyszły do przedszkola w kolorowych skarpetkach, co jest symbolem solidaryzowania się z chorymi dziećmi. Celem naszym było podniesienie świadomości naszych przedszkolaków na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa .