Straż pożarna

W dniu 6 maja nasze przedszkolaki wybrały się do Państwowej Straży Pożarnej w Andrychowie. Dzieci w trakcie spotkania poznały wyposażenie wozu strażackiego, sprzęt ,jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych, zwiedziły stanowisko kierowania, w których odbiera się zgłoszenia o pożarach i wypadkach oraz miały okazję wsiąść do wozu strażackiego. Duże wrażenie wywarło na dzieciach wejście do ,,zadymionego "pomieszczenia, które miało na celu pokazać, jak zachowywać się w trakcie zagrożenia oraz czego unikać. W trakcie spotkania dzieci zadawały pytania, na które strażacy wnikliwie odpowiadali. Dzieci obejrzały również krótką bajkę edukacyjną. Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, a także utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej. To była bardzo ciekawa i ważna lekcja.
">Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy strażaka .