Światowy Dzień Książki

 ,,Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana". 13 maja dzieci z grupy "Motylki" odwiedziły bibliotekę szkolną w ramach Światowego Dnia Książki oraz Dnia Biblioteki i Bibliotekarzy. Przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę na temat tego zawodu, poznały kodeks zachowania w bibliotece oraz złote zasady korzystania z książek w taki sposób, aby jak najdłużej służyły one innym osobom. Następnie zwiedziły czytelnie, przeglądały regały z różnymi ciekawymi pozycjami a na koniec same mogły wypożyczyć do domu interesujące je książki. Zachęcamy wszystkich młodych czytelników do zapisywania się do biblioteki i jak najczęstszych spotkań z literaturą bo jak mawiał Janusz Korczak "Są książki, o których trzeba wiedzieć, o których wypada wiedzieć wreszcie, o których można nie wiedzieć".