Ciekawa lekcja

26 października klasa 5a poszła do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie ze słynnym pisarzem dla dzieci – Grzegorzem Kasdepke. Spotkanie odbyło się między 9.00 a 10.30 w czytelni. Pisarz prezentował swoje książki i czytał niektóre opowiadania. W ten sposób zachęcał nas, byśmy po nie sięgnęli.

Opowiadał wiele anegdot. Mówił o dzieciach z przedszkola, które na pytanie skąd się biorą dzieci odpowiadały, że są specjalne plantacje dzieci pod Kaliszem, że Bóg wrzuca je przez okno, że można je znaleźć w kapuście. Potem przeprowadziliśmy z autorem mały wywiad, a za każde zadane pytanie otrzymywaliśmy naklejkę z detektywem Pozytywką. Najbardziej podobało mi się pytanie - Czy Kuba i Buba naprawdę istnieją?. Okazało się, że byli to sąsiedzi pana Kasdepke. Dziś mają po 24 lata. Na koniec był czas na podpisywanie książek, rozdawanie autografów i robienie zdjęć. Uważam, że był to bardzo udany dzień.
Marta Ćwirko kl. 5a{gallery}phocagallery/rokszkolny201718/kasdepka{/gallery}