Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 14 X przypada Dzień Edukacji Narodowej popularnie nazywany Dniem Nauczyciela. Jest to nasze wspólne święto. Dzień, w którym w sposób szczególny uczniowie i ich rodzice okazują wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły. Tak też było i w tym roku. Już od wczesnych godzin porannych szkoła tętniła życiem. Każdy jej kąt ozdobiły uśmiechy i życzenia szkolnej dziatwy, skierowane do tych, którzy pracując "kształcą serca i umysły młode".

Punktem kulminacyjnym w tym dniu było spotkanie nauczycieli oraz pracowników SP2 na uroczystym apelu. Jak co roku uczniowie, pod opieką swoich pań nauczycielek, przygotowali program artystyczny i skromne upominki dla wszystkich pracowników naszej szkoły. Ta część uroczystości miała szczególny wymiar, ponieważ spotkaliśmy na niej tych, którzy łączą tradycję ze współczesnością. Wzruszenie ogarnęło obecnie pracujących, jak również naszych Drogich Nauczycieli i Emerytów. Serdeczne słowa uznania płynęły zewsząd: od uczniów, rodziców a także Dyrekcji. Pani Dyrektor mgr Elżbieta Górska - Zborowska w swoim wystąpieniu podkreśliła, jak ogromne znaczenie ma praca nauczyieli w pierwszym etapie edukacji. "- To, w jaki sposób pokażemy dzieciom szkołę już od pierwszych dni ich pobytu, przełoży się później na dalsze ich sukcesy i osiągnięcia - mówiła. Teraz ciąży na nas jeszcze większa odpowiedzialność, bo w mury naszej szkoły przyjęliśmy sześciolatków." Pogratulowała nauczycielom i wszystkim pracownikom sukcesów, które osiągnęli a wyróżniające się na polu edukacji osoby uhonorowała nagrodami.

Wspólne rozmowy, wymiana poglądów i doświadczeń okraszone zostały nie tylko pysznymi słodkościami, ale także przysłowiową "małą kawką". Do spotkania zatem z okazji kolejnego Dnia Edukacji Narodowej - już w przyszłym roku!

Częścią artystyczną uroczystość uświetnili uczniowie klasy IIIa i IIIb pod kierunkiem pań: Barbary Czepiec i Beaty Wrony, a uczniów klas IV - VI przygotowały do występu panie: Jadwiga Kubera, Małgorzata Baran, Ewelina Prus - Bizoń.

W imieniu Dyrekcji SP nr 2 oraz nauczycieli dziękujemy uczniom, rodzicom oraz wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w tym szczególnym dniu. Z wdzięcznością składamy podziękowania za życzenia i słowa uznania dla nauczycieli naszej szkoły płynące od przedstawicieli wielu środowisk wspierających działalność Szkoły. Dziękujemy również prywatnym osobom, które nie zapomniały o pracownikach edukacji w Dniu Nauczyciela.

Dyrekcja Sp nr 2 wraz z Pracownikami

{gallery}phocagallery/rok.szkolny2014.15/dzienedukacji{/gallery}