Godzina kodowania

Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. W tym roku odbywa się od 5 - 11 XII. Klasa 3 d w ramach kółka komputerowego przystąpiła do tej świetnej zabawy.

Chłopcy układali programy z gotowych bloczków, wykorzystując postaci z filmu Star Wars, zaś dziewczynki kodowały z Anną i Elsą (siostrami z filmu "Kraina Lodu"). Mimo, iż zabawa nie trwała pełne 60 minut, i tak wielu uczniów ukończyło przed czasem wszystkie zadania. W nagrodę wydrukowali sobie certyfikaty potwierdzające ich umiejętności informatyczne. Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do odwiedzenia strony www.code.org i rozwiązywaniu łamigłówek z bohaterami gier, filmów dziecięcych. Polecamy!

{gallery}phocagallery/rokszkolny201617/kodowanie{/gallery}