Konkurs "Świetlik"

14 marca 2017 r.  po raz pierwszy 54 uczniów naszej szkoły(z klas trzecich, czwartych, piątych i szóstych) przystąpiło do pisania testu w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego.

Jak zapewniają organizatorzy, nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Formuła testu również nastawiona jest na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki. Według opinii uczniów test okazał się dosyć trudny. Opłata uczestnictwa w konkursie w wysokości 8 zł od ucznia została pokryta z grantu "Z ekologią na Ty" w ramach programu wolontaryjno - społecznego "Razem z GRUPĄ" - Grupa Kęty. Czekamy teraz niecierpliwie na ogłoszenie wyników, które pojawią się 16 maja. Koordynatorem szkolnym konkursu była Joanna Bury. Uczniów przygotowały panie: Marzena Kołodziejczyk, Joanna Bury, Dorota Wołkowska, Marzena Potempa, Beata Sordyl i Anna Ślagor.