Odwiedziny biskupa

13 października 2014 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel dla uczczenia XIV Dnia Papieskiego – "Świętymi bądźcie".
Gościem honorowym był ks. biskup Roman Pindel - ordynariusz diecezji bielsko – żywieckiej.

Po odśpiewaniu Barki, ulubionej piosenki św. Jana Pawła II, wybrani uczniowie klas IV, V i VI przybliżyli kilka sposobów osiągania świętości, wzorując się na nauczaniu i posłudze Wielkiego Rodaka, który nie tylko sam dążył do świętości, ale też pomagał ludziom w jej osiąganiu.
Jan Paweł II w swoim nauczaniu przypominał:
„Dar Ducha Świętego sprawia, że aktualne dla wszystkich staje się odwieczne przykazanie, jakie Bóg dał swojemu ludowi: "Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz!" Nie lękajcie się być świętymi! Uczyńcie nowe tysiąclecie erą ludzi świętych!".
Nawiązując do tematyki Dnia Papieskiego biskup Roman Pindel przypomniał, że świętość to sposób na życie każdego chrześcijanina i każdy z nas jest wezwany do realizowania takiej postawy na miarę swoich możliwości. Na zakończenie udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa. W tym dniu biskup spotkał się także z nauczyielami naszej szkoły. Rozmawiano o problemach, z którymi musi się zmierzyć współczesna szkoła, a także o radościach pracy dydaktycznej i wychowawczej. Ten dzień był świętem całej naszej społeczności szkolnej.

{gallery}phocagallery/rok.szkolny2014.15/wizytabiskupa{/gallery}