Projekt „JUŻ PŁYWAM"

W miniony poniedziałek ostatnia grupa uczniów zakończyła tegoroczną edycję nauki pływania w ramach projektu „Już pływam", realizowanego przez Gminę Andrychów, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Ostatni etap rozpoczął się 3.10.2016 r., trwał osiem tygodni. W przedsięwzięciu wzięła udział grupa piętnastu uczniów klas drugich z naszej szkoły.

Spotkania odbywały się systematycznie, w cotygodniowych cyklach. Uczniowie uczyli się pływać pod okiem dwóch opiekunów oraz wykwalifikowanych instruktorów na krytej pływalni „Delfin" w Wadowicach. Projekt zakończył się sukcesem, bowiem zamierzone cele: oswojenie się z wodą oraz nauka pływania - został osiągnięty. Zajęcia odbywały się zgodnie z założonym programem i przygotowanym harmonogramem. Program miał na celu rozwijanie sprawności fizycznej uczestników, a także przełamywanie barier lęku. Zajęcia pływania rozbudziły potrzebę uczestnictwa dzieci w owej formie aktywności ruchowej. Dzięki programowi uczniowie nauczyli się także bezpiecznego i odpowiedzialnego sposobu korzystania z basenu. Ćwiczenia w formie zabawy dostarczały wiele radości i satysfakcji a przy tym umożliwiały oswojenie z wodą. Wspólne wyjazdy nie tylko zintegrowały naszą grupę, ale także miały na celu naukę samodzielności. Zajęcia te bez wątpienia są świetnym początkiem do kontynuacji dalszej przygody z pływaniem.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201617/projektplywam{/gallery}