Słodka wycieczka

Dnia 14.06.2016r. uczniowie kl.1b i 3c zwiedzali fabrykę słodyczy Ciuciu Cukier Artist w Krakowie. Łakocie są tutaj produkowane ręcznie, na bazie technologii zaczerpniętej z XVII i XVIII - wiecznych małych manufaktur. Fabryczka jest drugą w Polsce obok gdańskiej manufaktury.

W Krainie Słodyczy dzieci obejrzały pokazy, podczas których dowiedziały się od początku do końca, jak tworzone są cukierki i lizaki, poczuły aromat unoszący się podczas produkcji i na koniec samodzielnie wykonały ciepłego jeszcze lizaka. Obdarowani prezentami i dyplomem cukiernika z radością ruszyły na wędrówkę po krakowskim ZOO. Tu z wielkim zainteresowaniem obserwowały życie i zwyczaje dzikich zwierząt,ptaków,gadów i egzotycznych ryb. Chwile spędzone na Krakowskim Rynku Głównym, wysłuchanie hejnału z Wieży Kościoła Mariackiego, spotkanie z ziejącym ogniem smokiem nad Wisłą, były dopełnieniem tej ciekawej wycieczki.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201516/slodkawycieczka{/gallery}