Spotkanie z pisarzem

W poniedziałek, 20 lutego 2017 r. z uczniami klas I-III spotkał się Waldemar Cichoń, autor książek o kocie „Cukierku". Pisarz opowiedział dzieciom, co skłoniło go do pisania. Przede wszystkim chciał zachęcić do czytania swojego młodszego syna. Okazało się, że wiele przygód, w których występuje „Cukierek" zdarzyło się naprawdę!

W trakcie spotkania z autorem uczniowie, mogli zakupić książki o niezwykłym kocie „Cukierku". Każdą z dedykacją wypisaną przez Waldemara Cichonia. Zobaczyć można było też maskotkę bohatera z książki.
Pierwszą część książki „Cukierku, ty łobuzie!" można już wypożyczyć w naszej bibliotece. Zapraszam! O kolejnych przygodach kota „Cukierka" możecie dowiedzieć się w książkach:
• „Nie martw się, Cukierku!",
• „Popraw się, Cukierku!",
• „Jak się masz, Cukierku!",
• „Gdzie jesteś, Cukierku?,
• „Dziękuję Ci, Cukierku!".
17 lutego w Polsce obchodzony był Dzień Kota. Wszystkim, którzy lubią „mruczki", „koty" i „kociaki" proponuję również inne książki o kotach: „Kot, który patrzył na księżyc", „Przygody kota detektywa", „Magiczny kotek"(Nadmorska tajemnica, Cudowny taniec, Letnia przygoda, Nowy pupil, Wakacje na wyspie), „Mruczek. Kotek, który został sam w domu", „Klub Kociaków Słodziaków" ( Wielka przygoda Zygzaczka, Sekret Trufelka, Nowy dom Imbirka, Wielka ucieczka Dymka, Niesforny Zygzaczek), „Mruk. Opowiadania o kotkach, kotach i kociskach", „Kornet, Klarnet i łysa ciocia Iza", „Groszek, mały cudotwórca", „Azor i Azja czyli jak pies z kotem", „Lusia, gdzie jesteś?", „Kropeczka znajdzie dom", „Bajki Kota Asasela".
Ewa Kopcińska

{gallery}phocagallery/rokszkolny201617/cichon{/gallery}