V Rodzinny Rajd Rowerowy

W sobotę 20 września odbył się naszej szkole V RODZINNY RAJD ROWEROWY.
Uczestnicy kolejnej wyprawy zebrali się przy szkole o 9.45 i przez pół godziny, w wielkich emocjach oczekiwali, jaka będzie decyzja – jedziemy czy z powodu deszczu odwołujemy imprezę. Ale zebrali się sami dzielni zawodnicy, więc nikogo nie przestraszyły spadające z nieba krople. O 10.15 pani dyrektor Elżbieta Górska – Zborowska ogłosiła, że za chwilę wyruszamy i oddała głos komendantowi straży miejskiej, który krótko przypomniał zasady poruszania się w czasie przejazdu. I wtedy niebo się rozchmurzyło i deszcz powędrował gdzieś dalej, a wszyscy wystartowali.

Pod górkę było trochę trudno, ale nikt się nie poddawał; na szczególną pochwałę zasługują najmłodsi uczestnicy, którzy musieli więcej i szybciej pedałować, żeby nie pozostać w tyle.
Po dotarciu do Ośrodka Czarny Groń w Rzykach Praciakach, rozpoczęła się zabawa w Magicznej Osadzie, a potem każdy został nakarmiony pyszną grochówką przygotowaną przez panie z kuchni.
Po pewnie zbyt krótkim, dla niektórych, odpoczynku wszyscy wsiedli na rowery i popedałowali w stronę szkoły, gdzie na mecie oczekiwali ci, którzy pozostali na miejscu. W tym roku na naszych nowych boiskach też się wiele działo, wszyscy uczniowie wzięli udział w zmaganiach sportowych – biegali, kozłowali piłką, rzucali do kosza, grali w dwa ognie – jednym słowem wesoło spędzili 2 godziny.
Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli spędzić z nami tę sobotę, bawiąc się na świeżym powietrzu. Zapraszamy już za rok... Do zobaczenia!

{gallery}phocagallery/rok.szkolny2014.15/Vrajdrowerowy{/gallery}