XXIV Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej

"Czyste powietrze - wspólna sprawa" - XXIV Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej
Jak co roku trzecioklasiści ze wszystkich szkół podstawowych mieli okazję rywalizować w Gminnym Konkursie Wiedzy Ekologicznej pod hasłem ,,Czyste powietrze - wspólna sprawa". Z wielką satysfakcja informujemy, że I miejsce w konkursie zajęła Zuzanna Fryt z kl. III,,c", III miejsce Kryspin Adamczyk z kl. III,,b" oraz IV miejsce Anna Mrzygłód z kl. III,,c". Uczniowie z klas starszych także zajęli wysokie, bo II i III miejsce. Konkurs polegał na napisaniu pracy w formie rozprawki na temat „Czyste powietrze – wspólna sprawa”. Praca Moniki Saferny, Agnieszki Pikoń, Wiktorii Pawińskiej zajęła 2 miejsce, a praca Tymoteusza Adamka i Oliwiera Olszewskiego zajęła 3 miejsce. Naukowymi opiekunami uczniów były pani Marzena Potempa i pani Renata Żak. Wszystkim dzieciom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs trzeciklasistów składał się z pisemnego testu obejmującego ogólny zarys wiedzy o ekologii ze szczególnym uwzględnieniem dbałości o czyste powietrze na terenie naszej gminy. Nasi uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy ekologicznej. Uczniowie z klas starszych przedstawili problematykę jakości powietrza w naszej gminie, jego wpływu na nasze zdrowie oraz propozycję działań naprawczych, które podniosłyby świadomość mieszkańców, zmieniły niektóre niewłaściwe zachowania.