Zdrowe jedzenie

7 listopada odbył się „Szkolny Dzień Zdrowego Odżywiania". Uczniowie klas 4 – 6 wykonali plakaty o tematyce zgodnej z ustalonym wcześniej harmonogramem:
4a warzywa czerwone, 4b warzywa zielone, 4c warzywa żółte, 4d warzywa pomarańczowe, 5a owoce czerwone, 5b owoce fioletowe, 5c owoce żółte, 5d owoce pomarańczowe, 6a owoce zielone, 6b warzywa białe, 6c warzywa fioletowe.

Na plakatach znalazły się informacje o pochodzeniu, wartościach odżywczych oraz sposobach wykorzystania poszczególnych owoców i warzyw. Podsumowaniem akcji był apel pod hasłem „Jedz warzywa i owoce".
Plakaty stanowiły dekorację podczas apelu, w czasie, którego każda klasa:
- zaprezentowała własny wiersz lub piosenkę o swoich owocach czy warzywach,
- przyszła ubrana w kolorach swoich owoców lub warzyw.

Klasa 5c i 4b przygotowały inscenizację, w której uczniowie zachęcali do zdrowego trybu życia, a w szczególności do tego aby jeść dużo owoców i warzyw, które są źródłem cennych witamin. Pracownicy świetlicy szkolnej przygotowali dla uczniów oraz nauczycieli degustację świeżych oraz zdrowych owoców.

{gallery}phocagallery/rok.szkolny2014.15/zdrowejedzenie{/gallery}