Bajki o ciepłym i puchatym - warsztaty

21 lutego 2022roku uczniowie z klasy 4a wzięli udział w zajęciach biblioterapeutycznych. Przeprowadziła je p. Sylwia Błasiak - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Andrychowie. Uczniowie zapoznali się z treścią "Bajki o ciepłym i puchatym". Oczywiście "ciepłe i puchate" z opowiadania to uśmiech, dobre słowa i gesty, przyjazne nastawienie. "Zimne i kolczate" to złość, nienawiść, zazdrość i wszelkie negatywne uczucia.

Tyle jest wokół złych spojrzeń, wydarzeń i negatywnych emocji, a tak mało uśmiechu i życzliwości. Wszyscy chcielibyśmy, aby było odwrotnie, by to uśmiech i życzliwość były tym, co najczęściej powinno się otrzymać od innych ludzi.

Im więcej dzielimy się ciepłym i puchatym tym więcej go mamy. Niestety podobnie jest z "zimnym i kolczatym". Dlatego tak ważne jest dawanie innym ciepłego i puchatego. To co rozdajemy zależy od nas. Inni będą to przekazywać dalej.
Zajęcia uzmysłowiły uczniom siłę dobrych słów i uczynków. Im więcej dobra dajemy drugiemu człowiekowi, tym więcej będzie go wokół nas. Spotkanie było także okazją do uświadomienia sobie, że współodpowiadamy za to, jaka jest atmosfera w grupie/rodzinie/społeczności i wpływamy na emocje otaczających nas ludzi. Dlatego też jak najczęściej dzielmy się CIEPŁYM i PUCHATYM…