Bezpieczna droga do szkoły

13 września 2019 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z panią Elżbietą Drzazgą, reprezentującą Straż Miejską w Andrychowie.
Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego, utrwalenie zdobytych nawyków oraz omówienie bezpiecznego zachowania się w szkole, w domu i na podwórku. Przypomniano również zasady bezpiecznej drogi do szkoły. Dzieci z uwagą słuchały przekazywanych informacji i chętnie odpowiadały na stawiane pytania. Na koniec każda klasa udała się na pobliską ulicę, gdzie uczeń pod okiem pani strażnik i nauczyciela mógł wykazać się praktycznymi umiejętnościami przechodzenia przez przejście dla pieszych. Bezpieczeństwo w szkole i w drodze do szkoły jest bardzo ważną rzeczą, warto o tym rozmawiać!