Co słychać w Chlebowej Chacie?

W dniu 20 września klasy 2a i 2b odwiedziły Chlebową Chatę w malowniczej wsi Górki Małe u podnóża Beskidu Śląskiego. Tam dzieci na chwilę naprawdę mogły stać się dawnymi rolnikami, piekarzami czy bartnikami. Odwiedziliśmy również stodołę, gdzie poznaliśmy przeznaczenie starych sprzętów i wyglądających dziwacznie na pierwszy rzut oka przedmiotów codziennego użytku. Zobaczyliśmy także cały proces powstawania chleba, jak mówią gospodarze chaty „od ziarenka do bochenka”. Oczywiście wszystkie przepisy są tradycyjne i dopuszczają tylko naturalne składniki. Samemu można było wymłócić zboże, zmielić ziarno na mąkę na żarnach i poznać pracę rolnika, wsiadając na powojenny traktor. Samodzielnie zrobiliśmy pyszne podpłomyki, które zostały zjedzone razem ze swojskimi dodatkami miejscowej produkcji. Dzieci również ubijały masło, oddzielały śmietanę od mleka, by mógł powstać ser i maślanka. Dzięki temu, uzyskały szereg ciekawych, ale i praktycznych umiejętności! Nigdy nie wiadomo, może kiedyś nam się to przyda!