Czyste Beskidy

W piątek 16.09.2022 r. uczniowie klasy Vb, Vd, VI c, VId oraz VIIa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Andrychowie wraz z wychowawcami i opiekunami kolejny raz wzięli udział w akcji ,,Czyste Beskidy”.

Sprzątaliśmy wybrane szlaki górskie w Beskidzie Małym: klasa V b - szlak na Leskowiec, klasy V d i VI c - szlak na Jawornicę, Potrójną i Kocierz, a klasy VI d i VII a – szlak z Kocierza Rychwałdzkiego do Chatki pod Potrójną i dalej do Rzyk Praciaków.

Pogoda dopisała, chociaż poprzedniego dnia już myśleliśmy, że akcja zostanie odwołana z powodu obfitego deszczu.

Porządki w górach połączyliśmy z wielkim grzybobraniem, udało zdobyć się kolejne beskidzkie szczyty, a napotkanym turystom swoją postawą dawaliśmy przykład, że zbieranie śmieci jest elementem codzienności i nie wymaga bohaterstwa.

A skoro mamy coraz więcej pasjonatów aktywności górskich , to zwracamy się do Was z prośbą: ,,Dbajcie o Czyste Beskidy!”.

Dziękujemy Organizatorom- Koło PTTK ,, Chałupa”, Sponsorom oraz Ośrodkowi ,, Czarny Groń” za bezpłatny bilet na teren Magicznej Osady!

Dziękujemy Wam uczniowie, nauczyciele i opiekunowie, że wywiązaliście się ze swojego zadania na ,, szóstkę”!