Działaj na rzecz bezpieczeństwa!

Luty jest miesiącem, w którym obchodzi się Dzień Bezpiecznego Internetu. Nasza szkoła również promuje bezpieczeństwo, co zostało potwierdzone certyfikatem i przyznaniem zaszczytnego tytułu Lidera Projektu „Szkoły promującej bezpieczeństwo”, dlatego, podobnie jak w ubiegłych latach, zainicjowaliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu.
Tak naprawdę profilaktyka podejmowana jest przez cały rok, ale w tym czasie jest ona szczególnie intensywna. Wiadomo, że proces uczenia najlepiej sprawdza się
w działaniu, więc zaprosiliśmy uczniów do czynnego wzięcia udziału w różnorodnych konkursach. Można było zaprojektować chmury wyrazowe, memy, nakręcić filmiki animowane i fabularne lub wykonać plakat. Tematyka wiązała się z bezpieczeństwem w Sieci, spędzaniem wolnego czasu w Sieci, netykietą czy bezpiecznym korzystaniem ze smartfona. Ze względu na wagę problemów wiążących się z Siecią, nauczyciele w ramach tego przedsięwzięcia przeprowadzili zajęcia dotyczące cyberbezpieczeństwa, kształtujące świadomość uczniów w kwestiach prywatności, hejtu, niebezpiecznych treści, uzależnień od internetu. Uczniowie nie zawiedli i złożyli prace w różnych kategoriach. Prace graficzne zostały wystawione na szkolnych korytarzach, a filmowe na stronie internetowej szkoły - film1, film2. Wysiłek uczniów przełoży się na punkty w szkolnym konkursie na najlepszą klasę roku 2020. Poniżej prezentujemy najciekawsze pomysły.