Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada we wtorek - 9 lutego, ale obchody będą trwały przez cały luty i marzec.
 DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet.

W tym roku, w obchody DBI chcemy zaangażować zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, klasy młodsze I - III oraz uczniów IV - VIII. W związku z tym, w dniach od 9 do 26 lutego, podczas lekcji informatyki oraz zajęć z wychowawcą, wykorzystując potencjał Internetu, będziemy zapoznawać uczniów z problematyką bezpieczeństwa online.