Dzień Dziecka w kl. 3c

Uczniowie kl. 3 c świętowali Dzień Dziecka na wycieczce w Wadowicach.

Najpierw przeżyli, niektórzy po raz pierwszy, podróż pociągiem oraz spotkanie z konduktorem i maszynistą. Następnie rozkoszowali się różnymi smakami lodów w lodziarni "Caterina". Potem było coś dla "ducha" - zwiedzanie z przewodnikiem Domu Rodzinnego Jana Pawła II. Z przyjemnością należy dodać, że uczniowie byli przygotowani do spotkania z tą zacną postacią. Wykazali się znajomością wielu faktów z jego życia. Z okazji Dnia Dziecka, zaprezentowano w muzeum duplikat Orderu Uśmiechu, medalu przyznanego Ojcu Świętemu w 1981 r. przez dzieci i w ich imieniu za okazywane im serce i przyjaźń. Na koniec dzieci bawiły się na kręgielni. Emocjom nie było końca. Pomimo ciężaru kuli, nikt nie odpuszczał, próbował różnych technik a niektórym udało się zaliczyć "strike" czyli strącić wszystkie dziesięć pionków w jednym rzucie. Pizza była uwieńczeniem wielu atrakcji tego wyjątkowego dla dzieci dnia. Szczęśliwi i radośni wrócili do Andrychowa.