Dzień Patrona Szkoły

31 maja uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona. Jesteśmy dumni z tego, że nasza szkoła obrała na swego patrona postać Marii Konopnickiej. Klasy 4-7 zgłębiały wiedzę o życiu i twórczości naszej patronki, by z satysfakcją rozwiązać test dotyczący tej zacnej osoby.
 Uczniowie zrealizowali kolejne zadanie - wykonali ilustracje do wybranego przez siebie dzieła M. Konopnickiej oraz wypisali najciekawsze według nich cytaty pochodzące z dzieł naszej patronki. Uwieńczeniem obchodów był uroczysty apel. Z powagą wszyscy zaśpiewali Rotę-hymn naszej szkoły, po czym w skupieniu słuchali recytacji wierszy Credo i Ave Patria. W końcu nastąpiła część artystyczna na wesoło. Aktorzy m.in. zatańczyli krakowiaka, zbierali jagody, odwiedzili Koszałka Opałka i sierotkę Marysię. Przedstawienie zakończyło się zasłużonymi brawami i dostarczyło oglądającym niezapomnianych wrażeń, które na długo zostaną w pamięci. Najciekawsze cytaty z wybranych dzieł M. Konopnickiej oraz ilustracje namalowane przez uczniów można obejrzeć na korytarzowych gazetkach obok biblioteki oraz obok pamiątkowej tablicy poświęconej M. Konopnickiej, która znajduje się na I piętrze. Zachęcamy także do obejrzenia wystawy dzieł M. Konopnickiej, która znajduje się obok biblioteki.