Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy na całym świecie wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi, który ma uwrażliwiać na potrzeby i zagrożenia dla naszej planety. Dlatego wychowawczynie klasy 1a,1b,1c,1d oraz 2d postanowiły wykorzystać tę okazję w celu promowania zachowań chroniących środowisko. Stan naszej planety wymaga bezwzględnie konkretnych działań proekologicznych, póki nie jest jeszcze za późno.
Ważna jest edukacja naszych uczniów i uświadomienie zagrożenia, jakie niesie ze sobą rozwój przemysłu i konsumpcyjne podejście do życia. Aby nasz świat był odrobinę piękniejszy postanowiliśmy dołączyć do inicjatyw lokalnych i wzięliśmy udział w akcji sprzątania okolic naszej szkoły. Z wielkim zaangażowaniem zbieraliśmy różnego rodzaju śmieci. Uczniowie wykonali również plakaty popularyzujące segregację odpadów oraz inne prace plastyczne na temat ochrony naszej planety.

Pamiętajmy, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i odpowiada za utrzymanie dobrostanu błękitnej planety.