Europejski Tydzień Kodowania

Nasza szkoła włączyła się w tegoroczną edycję Europejskiego Tygodnia Kodowania, trwającą od 5 - 20 października. Uczniowie różnych klas brali udział w wydarzeniach związanych z programowaniem.

W klasie 3d przygoda z kodowaniem trwa już trzeci rok. Co tydzień dzieci bawią się układając z puzzli programy do gier, interaktywnych historii czy działań robotów. Tym razem na stronie code.org rozwiązywały złożone łamigłówki w ramach kursu nr 4 oraz wykorzystując stronę OzoBlockly Games pisały program dla Ozobotów i sprawdzały w praktyce jego poprawność.
Klasa 4a miała zajęcia z kodowania bez komputera. Zadaniem uczniów było sprawdzić, co kryje kod. Klasy 4, 5 i 7 na informatyce korzystając ze strony code.org uczyły się programować.
Uczniowie klasy 7a w ramach Codeweek opracowywali grę/quiz w języku obiektowym Scratch. Podczas zajęć wykorzystano wiedzę i umiejętności z poprzednich klas jak również próbowano nowych rozwiązań. Niektórzy uczniowie spróbowali pracować z wykorzystaniem języka angielskiego, co trochę utrudniło opracowanie zadania ale za to pozwoliło doskonale sprawdzić swoje umiejętności językowe. Podczas zajęć rewalidacyjnych udało się przygotować prosty algorytm w oparciu o przepis na ciastka. Wykorzystano abstrahowanie i tworzenie modeli.
Ubiegłoroczna edycja CodeWeek była rekordowa. W całej Polsce zorganizowano 5284 wydarzenia, a to znaczy, że rozpoczynały się częściej niż co cztery minuty. Może w tym roku uda się pobić rekord. Mamy nadzieję, że nasze wydarzenia, zarejestrowane na mapie CodeWeek, przyczynią się do tego.