Inauguracja roku szkolnego 2022/23

Minęły wakacje- czas błogiego i długo wyczekiwanego odpoczynku, zwiedzania oraz poznawania nie tylko krajów, ale także ich obyczajów. Nie mogliśmy więc inaczej rozpocząć nowego roku szkolnego 2022/23 jak pod hasłem „Nauka to podróż, która trwa przez całe życie”.

Rodziców i dzieci powitała Pani Dyrektor Elżbieta Górska-Zborowska, która w swoim przemówieniu życzyła, by nowy rok szkolny był czasem zdobywania wiedzy i umiejętności, rozwijania zainteresowań oraz pasji.

Myślą przewodnią apelu, przygotowanego przez uczniów klasy 2c oraz 3d wraz z Paniami Danutą Wiktor oraz Anetą Bizoń, były dzieła patronki naszej szkoły Marii Konopnickiej, a dokładnie zbiór „Cztery pory roku”. Całość poprowadzili uczniowie klas starszych: Zuzanna Marczewska, Wiktor Nowak i Iga Bogacz. Poczet sztandarowy wprowadzili na salę gimnastyczną: Wiktor Zadora, Maja Bystrzycka oraz Kinga Komendera. Pierwszoklasiści w tym dniu mogli podziwiać barwne stroje, kolorową dekorację, ciekawe występy taneczne oraz pełne zapału i radości koleżanki i kolegów występujących na scenie. Po zakończonej części artystycznej uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie powtarzając uroczyście słowa:

,,Ślubuję na sztandar szkoły uczyć się pilnie i chętnie,

szanować pracę swoją i innych ludzi,

dbać o dobre imię szkoły i klasy,

żyć uczciwie,

Kochać swoją Ojczyznę i pracować dla niej kiedy dorosnę”.

Na zakończenie wychowawcy klas pierwszych otrzymali rogi obfitości wypełnione słodkościami dla swoich nowych podopiecznych.