Kolejowe ABC

Dnia 8 maja 2019 r. zawitał w naszej szkole Zespół Kolejowego ABC, który przeprowadził z uczniami kl. Id oraz IIIb interaktywne zajęcia edukacyjne.

Podczas zajęć uczniowie poznali znaki drogowe występujące przed przejazdami kolejowymi oraz omówili kodeks podróżnika poruszającego się pociągiem. Dowiedzieli się także, gdzie można kupić bilet kolejowy, uzyskać szczegółowe informacje potrzebne w trakcie podróży oraz jaką funkcję pełni żółta linia na peronie.
Uczestnicząc w interaktywnej zabawie dzieci bezbłędnie rozpoznały dźwięki pojazdu uprzywilejowanego, opuszczanego szlabanu kolejowego oraz awaryjnego hamowania pociągu. Wzięły również udział w doświadczeniu z odblaskami, którego celem było pokazanie, jak ważne jest bycie widocznym na drodze. Każdy uczestnik otrzymał zestaw bezpiecznego podróżnika.