Konferencja dla nauczycieli i rodziców

Problemy w komunikacji rodzic – nauczyciel zagrożenia cyfrowe dzieci i młodzieży, przemoc w szkole

Aula przy Centrum św. Jana Pawła II, Kraków, 2 grudnia 2022

Podczas konferencji poruszony zostanie poważny problem kiepskiej komunikacji między rodzicami, a nauczycielami, co wywołuje liczne, często niepotrzebne nieporozumienia i prowadzi do narastania konfliktów. Wybitni eksperci podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem, jak radzić sobie z tymi trudnościami. Inny istotny problem to przemoc w szkole i wszelkie zachowania patologiczne wśród uczniów. Sędzia Artur Lipiński przedstawi najbardziej skuteczne metody rozwiązywania tego typu przypadków oraz profilaktykę działania. Jakub Andrzejczak opowie o ryzykownych zachowaniach dzieci i młodzieży w mediach społecznościowych i jak im przeciwdziałać.

Prof. Jakub Andrzejczak 10:00 – 11:30

Zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży w mediach społecznościowych

Artur Lipiński 13:30 -15:00

Przemoc w szkole oraz inne zjawiska patologiczne – profilaktyka i rozwiązania

Beata i Bolesław Kotlińscy 12:00 – 13:30

Sytuacje konfliktowe w szkole – uczeń – nauczyciel – rodzic

karta zgłoszeniowa