Leć kolędo, leć...

Nie od dziś wiadomo, że święta Bożego Narodzenia zajmują szczególne miejsce w sercach Polaków. Jednym z przejawów bożonarodzeniowej tradycji są koncerty kolęd, które w kościele św. Macieja w Andrychowie od lat przyciągają i łączą młodszych i starszych, tych z bliska i z daleka niczym gwiazda betlejemska Świętą Rodzinę, pasterzy i mędrców.

Przy akompaniamencie różnorakich instrumentów muzycznych wdzięcznie brzmiały dziecięce głosy. Uczniowie naszej szkoły (schola) 9 stycznia w niedzielę, śpiewali melodyjne, tradycyjne kolędy oraz współczesne pastorałki. Rodzice małych artystów dumnie patrzyli i podziwiali występy swych pociech. Talent, ciężka praca i entuzjazm został każdorazowo nagrodzony gromkimi brawami przez zebraną publiczność.

Wszyscy byli zgodni co do tego, że Koncert Kolęd po raz kolejny napełnił serca otuchą i radością, będąc ucztą dla oka, ucha i ducha.

Występ został uwieczniony na zdjęciach, które można oglądać na poniższym linku:

s. Kazimiera