Mechanizmy uzależnień

W październiku uczniowie klas ósmych uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych poświęconych profilaktyce uzależnień. Warsztaty dotyczyły mechanizmów uzależnienia od substancji psychoaktywnych (w szczególności narkotyków).

Zajęcia zakładały ukazanie elementów manipulacji związanych z narkotykami. Szczególne miejsce w warsztatach zajmowały formy spędzania wolnego czasu atrakcyjne dla młodzieży. Zajęcia poprowadził Pan Bogdan Krzak, Instruktor Psychoterapii uzależnień od narkotyków, profilaktyk, konsultant indywidualny, realizator warsztatów profilaktycznych dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali informacji dotyczących środków psychoaktywnych i uzależnień. Brali czynny udział w zajęciach. Docenili interesującą formę zajęć, profesjonalizm prowadzącego, możliwość swobodnego wypowiadania się i wyjaśniania wszelkich nurtujących ich pytań i wątpliwości. Uczniowie wyszli z zajęć pełni wrażeń i przemyśleń dotyczących zdrowego stylu życia.