Nocka w szkole

W piątek 21 października klasa 5c urządziła nocowanie w szkole. Zorganizowaliśmy tę „imprezę”, ponieważ uznaliśmy, że w ten sposób bardziej się zintegrujemy.
Spotkaliśmy się o 18.00 i najpierw postanowiliśmy zagrać w planszówki. Połączyliśmy po dwie ławki i graliśmy w gry, które przynieśliśmy z domów. Następnie, gdy część osób zgłodniała, zjedliśmy tosty. Gdy wszyscy się najedli, uczyliśmy się tańca Jeruzalema. Po wstępnych przygotowaniach udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie zrobiliśmy mini występ dla naszych mam i pokazaliśmy, czego się nauczyliśmy. Potem zagraliśmy w zbijanego.

Po powrocie do sali zaśpiewaliśmy parę piosenek i usiłowaliśmy obejrzeć „Sąsiadów”, jednak mucha skutecznie nam w tym przeszkodziła. Skacząc po ekranie, ciągle zmieniała ustawienia i kreskówka się zacinała.

Następnie rozłożyliśmy rzeczy do spania i próbowaliśmy się położyć. Zasypianie poprzedziliśmy jeszcze opowieściami o zabawnych sytuacjach z życia szkolnego i nie tylko.

Uważam, że to była jedna z fajniejszych wycieczek klasowych. Było super. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś zanocujemy w szkole, choć raczej nie udało nam się wyspać.
Julia W. z kl. 5c