Ozoboty do roboty!

Nasza szkoła może pochwalić się zakupem 12 robotów, o wdzięcznej nazwie Ozobot, które wprowadzą uczniów poprzez zabawę w świat najnowocześniejszych technologii.

Za pomocą kolorowych kodów(na kartce papieru lub w komputerze) dzieci będą programować zadania, które wykona robot. Wprowadzenie elementów programowania i robotyki za pomocą Ozobotów do zajęć dydaktycznych stało się możliwe dzięki ofiarności sponsorów. W imieniu Dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów pragniemy podziękować firmom: Grupa Kęty S.A., Darex - Dariusz Kućka Kozy, Park Handlowy Błonie - Wadowice oraz Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 za okazane wsparcie.

Programując z wykorzystaniem Ozobotów uczniowie są oswajani z nowoczesną edukacją i w praktyczny sposób doświadczają powiązania pomiędzy teorią a praktyką: używając kodu programują urządzenie, które działa w rzeczywistości. Nauczyciele naszej szkoły zostali przeszkoleni do pracy z Ozobotami. Roboty mogą być wprowadzane na różnym etapie edukacji - od przedszkola po kl. VIII. Starsze dzieci mogą w pewnym momencie znudzić się samym rysowaniem tras. Wtedy dzięki aplikacji na stronie ozoblockly.pl. będą programować robota w bardziej wymyślny sposób, tak jak podpowiada im ich własna wyobraźnia. 14 marca podczas Dnia Otwartego możliwości Ozobotów mieli okazję wypróbować przyszli pierwszoklasiści wraz z Rodzicami. Robot zamieniał się w pszczółkę i poruszał po kolorowej zakodowanej linii zmieniając prędkość i zawracając na końcu drogi. Dzieci rysowały także swoje trasy, poprawiały je, gdyż robot okazał się bardzo precyzyjny i uczył dokładności. Zatem wyjmujemy Ozoboty z pudełek, dajemy dzieciom kartkę, pisaki i zabawa murowana.