Pierwszoklasiści uczą się udzielania pierwszej pomocy

30 października klasa Ib i Ic uczestniczyły w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Przeprowadził je ratownik - pan pchor. Mateusz Wałęka ze Związku Strzeleckiego. Przedstawił uczniom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, a także jak skutecznie pomóc poszkodowanym przed przybyciem służb ratunkowych. Dzieci utrwaliły numery alarmowe , a także ćwiczyły RKO i ustawianie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.

Dzięki takim lekcjom uczniowie kształtują właściwe nawyki i uczą się zachowań, które powinny być wdrażane w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia osób poszkodowanych.

Były to zajęcia – które mogą przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia. Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba będzie komuś pomóc.