„Podróż na cyberzachód”

29 października 2018r. uczniowie kl.3A gościli na lekcjach panią Katarzynę Stanek, pracownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie, która poprowadziła zajęcia profilaktyczne pt. ”Podróż na Cyberzachód”.
 Tematyka zajęć dotyczyła uzależnień behawioralnych wśród dzieci i młodzieży. Maluchy dowiedziały się z zajęć między innymi:

-na co zwracać uwagę;

-gdzie szukać pomocy;

-jak postępować w przypadku, kiedy u siebie zaobserwujemy niepokojące sygnały.

Uczniowie mieli możliwość samodzielnie, interaktywnie popracować. Ćwiczenia, jakie wykonywali, rozwijały umiejętności psychospołeczne i przybliżały problematykę uzależnień behawioralnych. Dziec rysowały portrety-avatary oraz osoby mające problem z nadużywaniem komputera i internetu wraz z podaniem charakterystycznych zachowań, nazw przeżywanych przez nich uczuć oraz myśli, które przychodzą im do głowy. Przygotowywały scenki obrazujące dany problem. Uczyły się współpracy z innymi, dyskutowania i samodzielnego wyciągania wniosków oraz konfrontowania swoich wniosków, obserwacji, refleksji z danymi i faktami. Wypracowywały sposoby praktycznego wykorzystania wiedzy w konkretnych, trudnych sytuacjach.