"Poznaj Polskę" - wycieczka do Pszczyny i Żor

"Poznaj Polskę" to projekt MEiN, w ramach którego uczniowie kl. 4a i 4c uzyskali dofinansowanie organizacji jednodniowej wycieczki.
Dnia 19 maja, w dzień wymarzony na wycieczkę szkolną, bo wypełniony słońcem i ciepłymi podmuchami wiatru, klasy 4a i 4c wybrały się na wycieczkę do Żor i Pszczyny. Zwiedzanie zaczęliśmy od Muzeum Ognia. Po krótkiej lekcji na temat wypalania traw i spotkaniu z afrykańskimi ślimakami, mogliśmy trochę poeksperymentować. Niektóre doświadczenia, jak zapalenie znicza olimpijskiego, udały się mało komu. Później udaliśmy się do Zagrody Żubrów. Niestety, spóźniliśmy się na karmienie, ale zobaczyliśmy różne zwierzątka leśne. Oczywiście Zubry też. Następnie, po chwili relaksu na łące, udaliśmy się do Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Zamek Hochbergów zrobił na nas największe wrażenie. Dodatkowo filcowe pantofle były niemałą atrakcją.

Już trochę zmęczeni zwiedziliśmy jeszcze skansen - Zagrodę Wsi Pszczyńskiej i wróciliśmy do autokaru

Przyjechaliśmy do Andrychowa spóźnieni, ale bardzo zadowoleni happy