Program Stypendialny Horyzonty Edukacyjne Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego informuje, że do 31 marca trwa rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty (Fundacji EFC) realizowanego w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków. To kompleksowe wsparcie dla uczniów i uczennic przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.

Zaproszenie kierowane jest do ósmoklasistów, którzy pochodzą z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców), a chcieliby rozpocząć naukę w wymarzonym liceum lub technikum w dużym mieście.

Uważność na potrzeby młodzieży jest dziś ważniejsza, niż kiedykolwiek – dlatego poza finansowaniem zakwaterowania w bursie, stypendium oferuje także:

● wspólne działania społeczne,

● bezpieczną, twórczą przestrzeń do rozwoju i realizowania pasji w ramach tutoringu oraz Indywidualnego Planu Rozwoju,

● naukę języka angielskiego,

● opiekę doświadczonej i zaangażowanej kadry,

● wsparcie psychologiczne,

● letnie i zimowe wyjazdy, warsztaty.

To wszystko stypendyści i stypendystki, absolwenci i absolwentki programu oraz zespół fundacji realizują razem, wspierając się wzajemnie.

Poniżej lista szkół, z którymi Fundacja współpracuje w województwie małopolskim:

● V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie

● VIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie