Segreguj z nami oleje jadalne – lekcja edukacyjna

Nasza gmina przystąpiła do ekologicznego projektu segregacji zużytych olejów i tłuszczy. W dnu 16 maja uczniowie klas siódmych wzięli udział w lekcji edukacyjnej przeprowadzonej przez panią Małgorzatę Zarębską.
W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się, że zużyte w gospodarstwach domowych oleje jadalne i tłuszcze należy zbierać w plastikowych butelkach PET (np. po wodzie mineralnej, słodzonych napojach, sokach), a następnie wypełnione odpadem butelki umieścić w specjalnie do tego przystosowanych i oznakowanych pojemnikach, m.in. przy naszej szkole. Mapa innych miejsc oraz więcej informacji można uzyskać na stronie segregujolej.pl. Na zakończenie szkoła otrzymała CERTYFIKAT – „Przyjaciel Środowiska”.